Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
12. 8. 2015

Firma

REHAU, s. r. o.

REHAU, s. r. o.
Obchodní 117
Čestlice
251 70Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě REHAU, s. r. o.

 

Podlahové vytápění REHAU

 

Historie podlahového vytápění se začala psát již ve starém Římě, kde se využívalo teplo spalin, které proudily pod dům do kanálků a tím ohřívaly podlahu. Teplonosným médiem tehdy ještě nebyla voda, ale vzduch. Klasické teplovodní podlahové vytápění v podobě, v jaké ho známe dnes, se poprvé objevuje v 18. století ve Francii, podstatně více se poté rozšířilo v Německu, od 20. století se teplovodní podlahové vytápění s nuceným oběhem stává běžným typem vytápění.

Podlahové vytápění lze použít pro všechny typy staveb s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi, dostatečně velkou volnou plochou a podlahami s vhodnou podlahovou krytinou.

Podlahové vytápění má ve srovnání s vytápěním radiátory daleko příznivější teplotní profil. Díky tomu umožňuje snížení teploty v místnosti až o 2 °C oproti systémům s konvenčními otopnými tělesy při zachování stejné tepelné pohody. Snížení teploty vzduchu o 1°C přináší úsporu cca 5% ročních topných nákladů v porovnání s radiátory. Přes vyšší pořizovací náklady na podlahové vytápění dochází při současných cenách paliv k návratnosti v průběhu 5 až 7 let.

Následný provoz pak přináší již zmíněnou čistou úsporu topných nákladů.

Podlahové vytápění minimalizuje cirkulaci vzduchu a tím i víření prachu. Snížením teploty vzduchu v místnosti se zvýší relativní vlhkost. Tyto skutečnosti pozitivně ovlivňují zdraví osob, především alergiků pohybujících se v místnostech s podlahovým vytápěním.

Jedna z mála nevýhod podlahového vytápění je jeho tepelná hystereze (setrvačnost). Tepelná setrvačnost se u běžných systémů podlahového vytápění pohybuje mezi 2 až 4 hodinami. Lze ji však eliminovat vhodně zvoleným systémem měření a regulace. Měrný výkon podlahového vytápění závisí také na rozdílu teploty povrchu podlahy a teploty vzduchu. Pokud se teplota vzduchu zvýší, např. slunečným zářením, projeví se u podlahového vytápění tzv. samoregulační efekt – sníží se jeho měrný výkon.

Teploty povrchu podlahy

Pro povrch podlahy, jako pro přímou kontaktní plochu s uživatelem, je ze zdravotních ca fyziologických důvodů nutno dodržet tyto maximální přístupné teploty povrchu: • Místnosti s pracovišti, ve kterých se převážně stojí 27 °C
• Obytné a kancelářské místnosti 29 °C
• Galerie, chodby a předsíně 30 °C
• Koupelny, sauny a kryté bazény 33 °C
• Oblasti s řídkou návštěvností (okrajové zóny) 35 °C

Firma REHAU Vám nabízí komfortní, úsporné a bezpečné řešení pro vytápění a chlazení v rodinných domech. Kompletní systém včetně stěnového a stropního vytápění, kdy dochází k rovnoměrnému a příjemnému rozložení teploty, případně chladu v prostoru.

Hospodárný, příjemné klima, vhodné pro novostavby i rekonstrukce, 10letá záruka s vysokým finančním krytím v případě znehodnocení majetku – objevte svůj i Vy svět REHAU technologií na www.rehau.cz.

Podlahové vytápění REHAU

Žádost o více informací od firmy REHAU, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy REHAU, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
17. - Vytápění a příprava teplé vody

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.