Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
13. 7. 2010

Předstěnové instalační systémy Alcaplast

 

Předstěnové WC instalační systémy jsou trendem dnešní doby. Přispívá k tomu nejen vysoká užitná hodnota, komfort používání a propracovanost designu ve spojení ovládací tlačítko – WC mísa, ale i technické řešení toho, co oko uživatele nevidí, a přesto je to základem tohoto systému – nádrže skryté pod obkladem, obsahující armatury a nosný prvek k zavěšení mísy.

Základem systému je spolehlivá a propracovaná nádrž, zaručující dokonalou těsnost po celou dobu životnosti systému. Tuhost a těsnost nádrže zásadně ovlivňuje užitnou hodnotu výrobku, neboť porušení těsnosti nádržky nelze opravit jinak než za cenu vybourání a výměny systému. Předstěnový systém Alcaplast používá nádrž vyrobenou z jednoho kusu, svarem spojenou s kolenem, přivádějícím vodu do WC mísy. Toto spojení zaručuje životnost shodnou s životností základního materiálu nádržky, přičemž každý svar je při výrobě testován na pevnost a těsnost. Nádrž je uložena v polystyrenové (EPS) izolaci, která zabraňuje rosení nádržky na vnější straně, brání prostupu hluku do stavební konstrukce a zároveň slouží jako konstrukční prvek, který dodává systému na kompaktnosti a jednoduchosti při instalaci.

Dlouhodobá spolehlivost funkce systému je závislá na správně fungujících armaturách, zajišťujících plnění nádržky a vypouštění splachovací vody. Alcaplast používá armatury vlastní konstrukce, zaměřené na schopnost dlouhodobě odolávat usazeninám. Díky minimalizaci třecích funkčních ploch spolehlivě fungují i ve znečištěném stavu. Napouštěcí ventil byl konstruován mimo jiné s přihlédnutím na minimální hlučnost při napouštění vody a maximálně plynulé uzavření přitékající vody při naplnění nádrže. Správná funkce uzavření je testována u každého ventilu opouštějícího výrobní linku. Sestavy napouštěcích a vypouštěcích ventilů jsou testovány v pravidelných intervalech 50 000 cykly napuštění a vypuštění vody. Neméně důležitou hodnotou je objem napouštěné a vypouštěné vody. Vypouštěcí ventil umožňuje v základním nastavení spláchnutí 3 a 6 litry vody, přičemž nádrž obsahuje 9 l vody.

Tento způsob hospodaření s vodou má několik významných důvodů. Spláchnutí třemi litry vody je spláchnutí úsporné (např. při malé potřebě) a je přesně tak velké, aby došlo ke spolehlivé výměně vody v míse. Spláchnutí šesti litry vody je spláchnutí ekonomické, neboť WC mísy jsou zpravidla konstruovány tak, aby při šestilitrovém spláchnutí došlo ke spolehlivému vypláchnutí mísy. Po tomto spláchnutí zbývají v nádrži ještě 3 l vody – ze dvou důvodů. Za prvé jako hygienická rezerva (tato voda je ihned k dispozici např. po očištění WC mísy štětkou) nebo jako voda, která smícháním se znovunapuštěnou vodou snižuje rozdíl teplot a tím rosení vnější strany nádržky. Dále se tato voda dá v případě potřeby využít pro zvýšení objemu při velkém (šestilitrovém) spláchnutí až na celkových 9 l.

U předstěnových systémů je velmi důležitou částí nosný prvek, zajišťující tuhé a spolehlivé upevnění WC mísy na stěnu. Alcamodul – systém pro zazdění – je konstruován s důrazem na jednoduchost montáže systému. Řešení nosné konzoly spolehlivě roznáší zátěž od WC mísy do zdiva, přičemž její instalace je jednoduchá i pro jednu osobu a bez složitého rozměřování kotvicích otvorů na stěně. Sádromodul je systém určený do sádrokartonových příček a konstrukcí. Nízká hmotnost nosného rámu (díky vhodné volbě použitých profilů) zaručuje dostatečnou tuhost i pevnost. Konstrukce rámu dovoluje kotvení k samostatné dostatečně nosné sádrokartonové příčce nebo před nosnou stěnu. Jádromodul je speciální modifikací sádromodulu, určený všude tam, kde není možnost rám kotvit do zadní stěny. Rám se v horní části kotví pomocí rozpěrné traverzy do bočních protilehlých stěn. Variabilitou kotvení a provedením traverzy se lze velmi jednoduše a elegantně vyhnout případným spárám ve zdivu. Tento systém se využívá hlavně při rekonstrukcích bytových jader, kde kotvení do zadní stěny znemožňují instalace procházející za systémem.

Nosnost všech těchto systémů spolehlivě překračuje 400 kg zatížení WC mísy a připojovací rozměry odpovídají předepsaným standardům. Všechny kovové prvky přicházející do styku s vodou nebo s vlhkostí jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Ostatní kovové prvky jsou opatřeny práškovou povrchovou úpravou. Jako základní stěna pro kotvení systému se doporučuje stěna minimálně 300 mm silná, bez speciálních nároků na pevnost malty a cihel. V zásadě je možné použít malty pro zdění jako průmyslově vyráběné nebo tzv. staveništní malty (ČSN P ENV 1996-2, 2.2.3.1., 2.2.3.2.).

Samostatnou kapitolou je viditelná část předstěnových systémů – ovládací tlačítko, které je zároveň krytem otvoru, potřebného pro přístup do nádrže. Tento servisní otvor zaručuje demontovatelnost všech dílců a součástí, u kterých může potenciálně vzniknout potřeba servisního zásahu. Alcaplast nabízí škálu tlačítek, sladitelných s různými styly a architektonickými řešeními moderních koupelen. Každý nabízený tvar je k dispozici v několika povrchových provedeních – bílá, matný či lesklý chrom, kombinace matů a lesků, černá, antracit atd. Materiály tlačítek i povrchové úpravy jsou voleny s ohledem na barevnou stálost a dlouhodobou odolnost vůči čistidlům. Nadčasový design ovládacích tlačítek byl tvořen ve spolupráci s předními českými designéry.

podle podkladů společnosti Alcaplast

Předstěnové instalační systémy Alcaplast

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.