Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
26. 7. 2011

Firma

Lindab, s. r. o.

Lindab, s. r. o.
Na Hůrce 1081/6, 161 00, Praha 6-Ruzyně
Výrobní závod Hustopeče, Javorová 1A/788, Hustopeče
Praha
161 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Lindab, s. r. o.

 

Prodejna se zázemím z bezúdržbového systému LindabConstruline

 

Výrazný, bíločervený objekt vznikl v loňském roce jako nová prodejna střešních krytin v areálu Dachpark Pučery. Společnost Dach CZ zvolila pro nové obchodní prostory již osvědčený systém LindabConstruline, z něhož její partnerská První Chodská stavební společnost v minulých letech realizovala podobné zázemí svých prodejních areálů v Plzni, Klenčí pod Čerchovem a Plané u Mariánských Lázní.

Jde tedy již o několikanásobné prověření funkčnosti systému. U všech realizací se jedná o montovanou stavbu jednoduchého obdélníkového tvaru se sedlovou střechou, s prostorem prodejny a jejího zázemí (kanceláře, sociální zázemí), v níž hlavní nosnou konstrukci stěn i střechy tvoří tenkostěnné ocelové profily Lindab.

Skutečně rychlá realizace
Realizace proběhla od konce června do začátku listopadu 2010, přičemž uvedená doba zahrnuje i poměrně rozsáhlé úpravy terénu kolem objektu s vybudováním nových parkovacích ploch pro zákazníky a likvidaci stávajícího zázemí tvořeného sestavou několika unimobuněk. Samotná výstavba a sestavení nosné konstrukce proběhly tzv. staveništní montáží, tzn. že na připravenou základovou desku byly dodány jednotlivé nosné profily LindabConstruline připravené a označené dle montážní dokumentace, zpracované techniky Lindab v software ADTTools pro 3D modelování konstrukce. Z profilů pak montážní parta čtyř montérů na místě sestavila jednotlivé stěnové moduly, které následně vztyčila a ukotvila mechanickými kotvami. Stejně pak sestavila příhradové vazníky a pomocí jeřábu je umístila na horní líc stěnových modulů. Tím byl ocelový skelet připraven pro opláštění OSB deskami z vnějších stran a překrytí střechy difuzní fólií, ocelovými střešními latěmi a krytinou z trapézových plechů Lindab s bezúdržbovou povrchovou úpravou polyester.

Po montáži oken a dveří byla konstrukce celkově uzavřena a mohlo následovat zateplení konstrukce minerální vlnou, rozvody a instalace a doplnění vnitřních povrchů sádrovláknitými deskami. Podhled v části prodejny byl tvořen trapézovým plechem s výškou vlny 20 mm, v ostatních prostorách pak je klasický minerální zavěšený podhled na kovové konstrukci, doplněný parotěsnou zábranou a volně kladenou izolací v půdním odvětrávaném prostoru.

Účinné opláštění
Vnější fasáda objektu svým charakterem, použitým materiálem i barevným členěním stvrzuje příbuznost s ostatními prodejnami společnosti – tedy fasáda z bílého trapézového plechu s vlnou 20 mm je doplněna sytě červeným oplechováním oken, dveří i rohů. Trapézové plechy jsou kotveny do ocelových latí a prostor mezi nimi a vlastní stěnou je po celém obvodu provětrávaný, což značně napomáhá zabránění přehřívání objektu v letních měsících. Zajištění vhodných tepelnětechnických vlastností je dosaženo použitím ocelových profilů se štěrbinami Lindab RY+SKY v kombinaci s minerální vlnou šířky 170 mm. Součinitel prostupu stěny celkové tloušťky 200 mm (+ fasáda 45 mm), je i se zahrnutím zvýšených prostupů přes profily UN = 0,235 W/m2.K, což je z pohledu nejnovějších stavebních norem vyhovující.

Odvodnění LindabRainline z ocelového pozinkovaného plechu chráněného vrstvou polyesterového laku HBpolyester tloušťky 50 µm v bílé barvě pak elegantně završuje použití materiálů Lindab na této stavbě a celý systém LindabConstruline kompletuje.

Více o službách a produktech firmy Lindab najdete na www.lindabstrechy.cz a www.lindab.cz.

podle podkladů společnosti Lindab

Prodejna se zázemím z bezúdržbového systému LindabConstruline

URL:
http://www.lindab.cz

Žádost o více informací od firmy Lindab, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Lindab, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.