Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
17. 10. 2011

Firma

Xella CZ, s. r. o.

Xella CZ, s. r. o.
Vodní 550
Hrušovany u Brna
664 62Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Xella CZ, s. r. o.

 

První vesnička pro seniory v Česku leží v nádherné pálavské krajině

 

Ne náhodou volba lokality k vybudování řadových domků padla na vinařskou oblast. Místo pro seniorskou vesničku bylo vybráno tak, aby bylo rychle a lehce dostupné z Brna a zároveň leželo v klidném prostředí vybízejícím k relaxaci či toulkám po Pálavě. Myšlenku, jak i ve stáří bydlet v soukromí svého domečku, realizuje projekt Formóza. První a jediný projekt tohoto typu v České republice nabízí svým klientům kromě prvotřídního bydlení také rozmanité služby včetně péče o dům.

Důraz na kvalitní materiály
Při výstavbě řadových domků seniorské vesničky byl kladen velký důraz na použití kvalitních stavebních materiálů. Pan Karel Pavelek je jednatelem společnosti Formóza, která stojí za celým projektem od jeho návrhu až po realizaci. „Pro stavbu jednotlivých domů jsme použili kompletní systémové řešení Ytong, abychom zajistili harmonický průběh stavby a dosáhli nejlepších izolačních parametrů. Kromě pórobetonových tvárnic Ytong jsme použili vápenopískové tvárnice Silka pro zajištění nadstandardního akustického útlumu mezi jednotlivými domky, který bezpečně splňuje nejpřísnější hygienické požadavky. Jelikož Silka stejně jako Ytong patří do portfolia produktů jednoho výrobce, probíhaly dodávky na stavbu současně a tím nám urychlily výstavbu. Při výběru materiálu je nutné zohledňovat nejen jeho cenu, ale i cenu lidské práce, jejíž hodnota ve stavebním segmentu stále roste a bude se i nadále zvyšovat. Práce s tvárnicemi Ytong je velmi rychlá a přesná, a proto na stavbě potřebuji mnohem méně stavebníků,“ komentuje Karel Pavelek.

Nadstandardní bydlení
Vesnička pro seniory rozhodně nepatří ke standardnímu řešení bydlení pro starší obyvatele. Nadstandardně kvalitní domy, uzpůsobené pohodlnému životu, umožní jeho obyvatelům žít na základě vlastních rozhodnutí a zachovat si důstojnost. A nestandardní je i rozhodnutí postavit domy určené lidem v neproduktivním věku v nejvyšším komfortu. Projekt Formóza je specifický tím, že obyvatelé žijí v jedinečných domcích, které se od sebe odlišují barvou střechy, oken, dveří a fasády. Rozmanitý je i interiér samotných domků. „Již při návrhu projektu pro mě bylo klíčové, aby domky splňovaly parametry nízkoenergetického a zdravého bydlení. Jsem přesvědčen, že vnitřní mikroklima je pro spokojené bydlení jedním z nejdůležitějších faktorů. Mnozí lidé si dnes ničí zdraví ve vlhkých domech, které jsou plné plísní a škodlivých mikroorganismů. Nejde jen o staré domy, ale i dnešní novostavby jsou zadušené polystyrenovou izolací a argumentu, že polystyren propouští vzduch, prostě nevěřím. Pórobetonové tvárnice Ytong mají tu výhodu, že vyrovnávají vlhkost v prostředí, ve kterém se nachází,“ dodává pan Pavelek.

Na zahrádku bez bariér
Bezbariérové bydlení nabízí opravdový komfort dostupný pro každého. „Mým záměrem bylo zajistit seniorům soukromí a výrazně zvýšit jejich životní úroveň, kterou zajistí kvalitní a pohodlné bydlení, klientské služby a možnost trávit volný čas na zahrádce, která náleží ke každému domku. Chtěl jsem, aby domky nabízely zdravé vnitřní prostředí a zároveň byly jejich provozní energetické náklady minimální. Klienti mají na výběr z domů o velikosti 1+kk až 3+kk, které si mohou odkoupit do osobního vlastnictví nebo dlouhodobě pronajmout,“ uzavírá rozhovor jednatel společnosti.

podle podkladů společnosti Xella CZ

První vesnička pro seniory v Česku leží v nádherné pálavské krajině

URL:
http://www.xella.cz

Žádost o více informací od firmy Xella CZ, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Xella CZ, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.