Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
12. 11. 2011

Firma

Lindab, s. r. o.

Lindab, s. r. o.
Na Hůrce 1081/6, 161 00, Praha 6-Ruzyně
Výrobní závod Hustopeče, Javorová 1A/788, Hustopeče
Praha
161 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Lindab, s. r. o.

 

Rekonstrukce školy v Bjärnumu s použitím produktů Lindab

 

Budova školy ve švédském Bjärnumu byla postavena kolem roku 1980. Zajímavostí této stavby byl netradičně řešený systém odvodnění, který byl integrován v původní šikmé střeše. Toto řešení sloužilo celých 30 let, pak ale drsné severské podnebí vykonalo své. Následkem uvolnění čtyř nebo pěti střešních plátů došlo k mohutnému zatékání, které hrozilo zničením budovy. Nová, stylová, ale především nepropustná střecha, se stala prioritou.

Zároveň padlo rozhodnutí vybavit školu novým vzduchotechnickým systémem. Vítězným dodavatelem pro novou střechu i vzduchotechnický systém se stala domácí švédská firma Lindab. Se stavbou se začalo v zimě 2010. „Architekt se rozhodl pro střechu se stojatou drážkou z aluzinku,“ vysvětluje Jan Kjellkvist, spolumajitel investorské firmy Platslagarna v Bromölla a zároveň supervizor pro komplexní zastřešení školy v Bjärnumu. „On si také vyžádal, aby jednotlivé plechové pásy s připraveným falcem byly v plné délce střechy, tedy 16,5 m dlouhé, což nebyl snadný úkol. Nakonec jsme celý plechový svitek, dodaný Lindabem, zpracovávali v naší dílně, na speciálním návěsu převezli celkem 16 kusů na stavbu a speciálním zařízením vytáhli až na střechu.“

Celková plocha střechy činí cca 5000 m² a její konstrukce se skládá z původní nosné konstrukce se střešními rovinami různých sklonů. Bývalá dřevěná konstrukce byla nahrazena ocelovými profily. Krytina je k podkladu připevněna pomocí speciálních příponek. 16,5 metru dlouhá stojatá drážka byla uzavřena pomocí strojů i ručně. Díky tomu vznikla střešní konstrukce, která je bez organických materiálů a je také podstatně lehčí než srovnatelné dřevěné konstrukce.

„Lindab nám také pomohl dodáním projekčních výkresů a výrazně tak zjednodušil veškeré naše montážní práce,“ pokračuje Jan Kjellkvist. „Celá práce probíhala pod posuvnou střechou, takže jsme mohli pracovat bez ohledu na počasí, s výjimkou února, kdy padaly rekordy ve sněžení.“ Kromě zastřešení dodal Lindab také všechny bezpečnostní prvky Protect a bezúdržbový okapový systém Rainline. „Jsme velmi spokojeni s dlouhodobou spoluprací s Lindabem,“ potvrdil Kjellkvist. „Dostali jsme nejen perfektně funkční, snadno smontovatelné produkty, ale i mimořádnou podporu a vždy včasnou dodávku.“

Kromě stavebních prvků firma Lindab kompletně dodávala do rekonstruované budovy školy také nejmodernější vzduchotechnický systém LindabVent.

LindabDirect,
vydávaný centrálou firmy Lindab AB ve Švédsku

Rekonstrukce školy v Bjärnumu s použitím produktů Lindab

URL:
http://www.lindab.cz

Žádost o více informací od firmy Lindab, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Lindab, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.