Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
15. 2. 2011

Restaurace s bowling barem ve Ždírci nad Doubravou je z pórobetonu H+H

 

Na okraji Ždírce nad Doubravou směrem na Krucemburk vyrostla na jaře roku 2010 novostavba bowlingového baru s restaurací. Nejedná se o tradiční pravoúhlý objekt, ale o stavbu, jejíž čelní a boční stěnu spojuje půloblouk. Pro bezproblémovou realizaci bylo tedy nutné najít stavební materiál, který umožní rychlou výstavbu a snadno se opracovává. Snadná opracovatelnost a poměr ceny a kvality materiálu rozhodly ve prospěch pórobetonových tvárnic H+H.

Cílem investora a současného provozovatele objektu bylo zprovoznit zařízení před letní sezónou 2010. Společně s projektantem tedy hledali řešení, které by zaručilo rychlou a i přes nestandardnost projektu snadnou výstavbu. O výstavbě z pórobetonu rozhodly kromě jeho snadné opracovatelnosti také jeho výborné tepelněizolační vlastnosti. Objekt má být v provozu celoročně, a proto investora zajímaly také náklady na vytápění, které jsou u staveb z pórobetonu minimálně o čtvrtinu nižší než u srovnatelných staveb z cihelného zdiva.

Z nabídek několika výrobců pórobetonových tvárnic byly po srovnání poměru kvality a ceny vybrány bílé pórobetonové tvárnice z řady H+H Exclusive. Obvodové zdivo bylo postaveno z přesných tvárnic o rozměru 600/375/250 v provedení PDK – tedy s perem, drážkou a úchopovou kapsou, která umožňuje snadnou manipulaci. Tyto tvárnice mají tepelný odpor 3,75 K/W.m2 a součinitel prostupu tepla 0,26 W/m2.K a splňují parametry energeticky úsporných staveb i bez dodatečného zateplení. Vnitřní příčky byly zděny z přesných příčkovek H+H Exclusive, které jsou k dispozici jak v hladkém provedení, tak v provedení PD (s perem a drážkou) a PDK (s perem a drážkou a s úchopovou kapsou).

„Rozhodujícím kritériem výběru materiálu pro mě byla jeho kvalita a náklady na výstavbu. Zajímaly mě nejen náklady na pořízení materiálu, ale také na stavební práce a následný provoz. A vzhledem k tomu, že se díky snadnosti opracování a zdění významně zkrátila doba výstavby hrubé stavby, byl jsem spokojen. Navíc jsem ušetřil i na dodatečném zateplení, které nebylo nutné dělat,“ říká Hubert Kolář, investor a majitel bowling baru ve Ždírci.

U veřejnosti přístupných staveb je nezanedbatelným kritériem při výběru stavebního materiálu také jeho požární odolnost. Pórobetonové tvárnice H+H jsou díky svému minerálnímu složení nehořlavé, a tedy velmi bezpečné pro využití u všech typů staveb. Prodyšné pórobetonové zdivo navíc dokáže účinně regulovat vlhkost v interiéru a díky svému složení přirozeně brání růstu plísní. Základy objektu byly připraveny na konci srpna 2009 a zdít se začalo v září. Hrubá stavba byla dokončena na konci listopadu. Vzhledem k tomu, že se pórobetonové tvárnice zdí pouze na tenké maltové lože a vrstva omítky může být díky přesnosti materiálu velmi slabá, není nutné, aby hrubá stavba takzvaně vymrzla. Vnitřní stavební práce a instalace tak byly zahájeny ihned po dokončení hrubé stavby. Kolaudace proběhla na začátku června 2010 a restaurace s bowling barem byla otevřena 16. června 2010.

Název projektu: Restaurace a bowling bar Ždírec nad Doubravou
Investor: Hubert Kolář
Projektant: Ing. arch. Jiří Marek, JM-Projekt
Stavební firma: Stavební firma Černý, Stavební firma Kopecký
Doba realizace: srpen 2009 až červen 2010
Materiál na hrubou stavbu: pórobetonové tvárnice H+H Exclusive

podle podkladů společnosti H+H

Restaurace s bowling barem ve Ždírci nad Doubravou je z pórobetonu H+H

Viz také:
03. - Konstrukce svislé a vodorovné, konstrukční systémy

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.