Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
6. 9. 2010

Firma

KNAUF Praha, s. r. o.

KNAUF Praha, s. r. o.
Mladoboleslavská 949
Praha 9-Kbely
190 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě KNAUF Praha, s. r. o.

 

Sádrové omítky Rotband a související produkty

 

Široké použití sádry vyplývá ze specifických vlastností tohoto materiálu. Sádra je výjimečná proto, že je zdravotně nezávadná, má neutrální pH a především je schopna sama regulovat vlhkost v interiérech, čímž pomáhá udržovat příjemné mikroklima. Vezmeme-li v úvahu, že optimální vzdušná relativní vlhkost obytných místností pro člověka je 40 až 65 %, v topné sezóně tato hodnota klesá pod 30 %. Takové klima nepůsobí na zdraví dobře, hlavně v případě alergických potíží.

Je možné samozřejmě použít zvlhčovač, ale jedním z osvědčených způsobů jak mikroklima zpříjemnit, je také použít sádrové omítky, které v případě nadbytku vlhkosti v místnosti vlhkost absorbují a později ji opět uvolňují do ovzduší. Sádrové omítky plní funkci přirozeného automatického zvlhčovače bez nároku na jakoukoliv obsluhu. Sádrové omítky také snadno a rychle absorbují teplo. Mezi teplotou stěn a vnitřního prostoru existuje vzájemný poměr.

Je-li tento vztah v rovnováze, je pro člověka v dané místnosti nejpřijatelněji. Firma Knauf nabízí nejen sádrové omítky Rotband, ale rovněž i další produkty, které s použitím sádrových omítek souvisejí. Vzájemně se doplňují, a tak vytvářejí jeden kompaktní celek, ve kterém má každý produkt své místo. Cílem je, abychom získali funkční a pevnou omítku s velmi jemným a hladkým povrchem. Někdy je proto důležité omítaný povrch před aplikací vlastní sádrové omítky upravit nebo dokonce opravit, neboť jen pečlivě připravený podklad zaručí prvotřídní výsledek.

Základním technologickým krokem je proto penetrace podkladu. Jde o to, aby omítka ideálně přilnula k povrchu, rovnoměrně vyschla a vytvrdla. Následně docílíme jemného vyhlazení. Pro penetraci podkladu se používá Rotband Universal Grundierung, a to v případě penetrace pórobetonu, cihel nebo vápenocementové omítky před aplikací samotných omítek Rotband nebo stěrky Rotband Finish. Jde zejména o případy rekonstrukcí a vyhlazování starých omítek. Penetrace se nanáší klasicky štětkou nebo válečkem. Dalším typem penetrace je Spezialhaftgrund.

Ta se používá v případě, kdy potřebujeme penetrovat beton pod tenkovrstvou stěrku. Spezialhaftgrund se nanáší štětkou nebo válečkem a po vyschnutí se na něj aplikuje Rotband Finish – pastózní stěrka, která slouží pro vyhlazení vápenocementových a betonových ploch v maximální tloušťce 3 mm.

Pro penetraci betonu pod vlastní sádrovou omítku je nutné použít Knauf Betonkontakt, který se nanáší neředěný štětkou nebo válečkem. Podmínkou je, aby byl beton suchý a minimálně 3 měsíce starý. Pokud potřebujeme vyplnit drobné díry či praskliny, použijeme výrobek Rotband Reparaturspachtel. Jedná se o speciální tmel v tubě, který se velmi snadno zpracovává a jeho složení zajišťuje, že se nepropadá a po vyschnutí nevytváří prohlubně. Tmel aplikujeme přímo a po vyschnutí jen jemně přebrousíme. Samotná sádrová omítka Rotband se nanáší v jedné vrstvě, a to v tloušťkách od 5 do 50 mm.

Novinkou je rozšíření velikosti nabízeného balení tak, aby co nejlépe vyhovovalo potřebám rekonstrukcí: pro opravy omítek nebo třeba rychlé začištění špalet po výměně oken. Na výběr je malé 4kg balení, ze kterého lze vytvořit 1 m2 omítky tloušťky 5 mm, dále pak ekonomické balení po 16 kg, které je pro snadnou manipulaci opatřeno uchem, a klasické 30kg balení pro rozsáhlejší akce. Další informace o produjtech najdete na www.knauf.cz.

podle podkladů firmy Knauf Praha

Sádrové omítky Rotband a související produkty

URL:
http://www.knauf.cz

Žádost o více informací od firmy KNAUF Praha, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy KNAUF Praha, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
01. - Základní stavební materiály a výrobky

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.