Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
8. 5. 2010

Firma

Xella CZ, s. r. o.

Xella CZ, s. r. o.
Vodní 550
Hrušovany u Brna
664 62Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Xella CZ, s. r. o.

 

Superizolační Ytong P1,8-300

 

Letos již druhou novinku představuje stavebnímu trhu společnost Xella CZ, výrobce pórobetonu Ytong. Superizolační pórobeton třídy P1,8-300 se svými izolačními vlastnostmi blíží parametrům tepelných izolantů. Jedná se však stále o masivní zdivo a výrobce ho doporučuje pro skeletové stavby a bytové nástavby.

Pórobeton Ytong P1,8-300 s objemovou hmotností 300 kg/m3 je nejlehčím zdicím materiálem na stavebním trhu. Jeho tepelněizolační schopnosti (λ = 0,08 W/mK) překonávají možnosti všech zdicích materiálů a blíží se parametrům tepelných izolací. Přitom se stále jedná o masivní zdivo s dostatečnou tepelnou akumulací a se všemi důležitými výhodami tradičních zděných stěn. Tepelná izolace stěn z tvárnic Ytong P1,8-300 tloušťky 375 mm je stejná jako izolační parametry 20centimetrové vrstvy tepelné izolace z minerální vlny nebo polystyrenu.

Tvárnice jsou proto určeny pro energeticky úsporné zdivo bez zateplení. Tepelná akumulace zdiva je stále více než třikrát vyšší než u takzvaně lehkých stavebních konstrukcí s objemovou hmotností do 100 kg/m3. Zdivo proto poskytuje stavbě potřebnou tepelnou setrvačnost a pohodu v zimních i letních měsících.

Dostatečná pevnost materiálu v tlaku (1,8 MPa) i jedinečné stavebně fyzikální a hygienické parametry předurčují tvárnice Ytong P1,8-300 k širokému použití pro bytové a občanské stavby. Tvárnice jsou vhodné pro obvodové stěny skeletových vysokopodlažních domů, u kterých se uplatní jejich vyvážená kombinace nízké hmotnosti a výjimečných hodnot tepelné izolace.

Obvodová stěna Ytong P1,8-300 tloušťky 375 mm má téměř dvojnásobný tepelný odpor, než vyžadují současné normy pro bytové a občanské stavby. Bez dodatečné tepelné izolace, přitom s nízkou tloušťkou 375 mm. Nízkoenergetický standard stavby se projeví ve zvýšeném komfortu i v minimálních nákladech na vytápění. Při výstavbě navíc dochází k úsporám zastavěného prostoru i ke zjednodušení dopravy a manipulace s materiálem.

Značné prostředky při výstavbě šetří také rychlost a produktivita zdění. Aby se zabránilo tepelným mostům v obvodových pláštích Ytong P1,8-300, je vhodné předsadit stěnu před nosný systém skeletu stavby. V případech, kdy to dispozice a architektura stavby nedovoluje, je vhodné sloupy zapustit do obvodové stěny alespoň o 120 mm a dodatečně je zaizolovat izolačními deskami Ytong Multipor. Ty mají stejnou strukturu, složení i vzhled jako Ytong P1,8-300, ale dosahují ještě vyšších, téměř dvojnásobných hodnot tepelné izolace (λ = 0,045 W/mK). Desky se na podklad lepí speciální difuzně otevřenou maltou Multipor a jsou vhodné i pro izolaci dalších tepelných mostů, např. v místech napojení stropů a obvodového zdiva.

Nízká hmotnost a vysoká míra tepelné izolace při minimální tloušťce stěny se plně uplatňují také u nástaveb a přístaveb starších domů. Nástavby z tvárnic Ytong P1,8-300 způsobují minimální zatížení konstrukčního systému domu a přitom vytvářejí nové plnohodnotné zděné prostory. Dostatečná pevnost zdiva v tlaku umožňuje statické využití stěn například pro podepření střešních konstrukcí. V případě vysokých zatížení je možné zdivo elegantně kombinovat s únosnějšími třídami pórobetonu Ytong nebo s akustickými vápenopískovými tvárnicemi Silka od stejného výrobce.

Tím, že u izolačních tvárnic P1,8-300 odpadá potřeba vnějšího zateplení, se výrazně zjednodušuje projekt i realizace nástaveb. Nové zdivo je možné plynule navázat na stávající obvodové stěny a jednoduše napojit i povrchové fasádní úpravy, a to bez tepelných mostů a bez komplikací i u historických staveb i panelových domů.

Rychlost, přesnost a stavební produktivita zásadně ovlivňují cenu stavebních prací u novostaveb i rekonstrukcí. U přístaveb a nástaveb domů, které probíhají za plného provozu, má rychlost a jednoduchost realizace dvojnásobný význam. Přesné zdění s minimální spotřebou malt, výjimečná rychlost stavby, minimální technologické přestávky, snadná instalece všech rozvodů, obvodové zdivo bez fasádního zateplení – to jsou vlastnosti, kterými Ytong zkracuje dobu výstavby a snižuje náklady stavby na minimum.

podle podkladů formy XELLA CZ

Superizolační Ytong P1,8-300

URL:
http://www.xella.cz

Žádost o více informací od firmy Xella CZ, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy Xella CZ, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
13. - Izolace

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.