Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
8. 5. 2010

Firma

CIUR a. s.

CIUR a. s.
Pražská 1012/65
Brandýs nad Labem
250 01Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě CIUR a. s.

 

Systémem pro clima INTELLO

 

Účinnost většiny tepelných izolací je založena na vzduchových komůrkách v izolačním materiálu (celulózové vločky, korek, minerální vlákna nebo jiné materiály). Předpokladem izolačního účinku těchto komůrek je jejich ochrana před pohyby vzduchu. Proto je v ideální izolační konstrukci izolační materiál ze všech stran uzavřen: zevnitř neprodyšně (parotěsnou nebo parobrzdnou pásovinou), zvenčí vzduchotěsně (difuzně otevřenou pásovinou – fólií nebo inteligentní membránou).

INTELLO pracuje na základě principu klimaticky řízené membrány:

V zimě izoluje proti vlhkosti, v létě je molekulární struktura propustnější a umožňuje spolehlivé vysychání.

Proměnlivost difuzního odporu vysoce výkonného systému INTELLO garantuje také v kritických, zevně difuzně neprodyšných konstrukcích, jako jsou šikmé střechy s plechovou krytinou, spodní konstrukce střech s asfaltovou střešní lepenkou, ploché a ozeleněné střechy, značný potenciál staveb bez škod vlivem vlhkosti, a to i v lokalitách s velmi chladným klimatem.

Vlastnosti

 • vlhkostně variabilní difuzní odpor s více jak 40násobným rozsahem; ochrana v zimě: hodnota sd nad 10 m;
 • zpětné vysychání v létě: hodnota Sd 0,25 m;
 • hodnota μ = 37 500; střední hodnota Sd = 7,5 m (0,25–10 m);
  jednoduché zpracování, žádné štěpení a trhání – polyetylen – kopolymer;
 • INTELLO PLUS – vyztužení pro foukanou izolaci Climatizer Plus.

  V zimě brzdí, respektive zastavuje, INTELLO hodnotou sd nad 10 m (vlhkostní transport týdně méně než 7 g/m2) proniknutí vlhkosti do střechy a stěn. V létě potom parobrzda dovolí unikání vodní páry z konstrukce. Hodnota sd 0,25 m zajišťuje transport vlhkosti více než 500 g/m2 týdně – tedy mimořádně vysoký potenciál vysychání.

  Nižší transport vlhkosti v zimě – vysoké vysychání v létě: Vlhkost je neustále odsávána z izolace, plíseň tak nemá žádnou možnost vývoje. Tato inteligentní a mimořádně výkonně dimenzovaná difuzní přizpůsobivost zdůrazňuje bezpečnostní funkci systému pro clima: Pro co nejvyšší stavební bezškodnost musí být rezerva vysychání vyšší než maximální teoreticky možná vlhkostní zátěž.

  Oblast použití

  Parobrzdy pro clima se mohou využít ve všech prostorech běžných obytných domů (obývací pokoje, ložnice, kuchyně a koupelny) jako vnitřní ohraničení tepelné izolace. INTELLO a INTELLO PLUS se instalují fóliovou stranou (s označením) směrem do prostoru. Mohou se připevnit napjaté bez prověšení podél nosné konstrukce a napříč k nosné konstrukci, např. ke krokvím. Při horizontální instalaci (napříč k nosné konstrukci) je rozestup nosné konstrukce omezen na maximálně 100 cm. Následně po instalaci musí být na vnitřní straně provedeno příčné laťování s odstupem maximálně 50 cm, tak aby uneslo váhu izolačního materiálu.

  K upevnění pásoviny při izolaci deskami a rohožemi smí být odstup minimálně 10 mm širokých a 8 mm dlouhých nastřelovacích spon maximálně 10–15 cm. Pásovina má mít přesah cca 8–10 cm.

  Výhoda u foukané izolace

  Systém INTELLO PLUS může sloužit i jako ohraničující vrstva pro foukanou izolaci jakéhokoli druhu. Armovací vložka zajistí sníženou dilataci při vefukování izolace. Instalace podélně k nosné konstrukci poskytuje tu výhodu, že se spoj nachází na pevném podkladu a tím je chráněn. Odstup spon nutných k upevnění pásoviny smí být maximálně 10 cm. Při instalaci příčně k nosné konstrukci má být přímo na neprodyšně přilepeném přesahu pásoviny umístěna podpěrná lať, aby se zabránilo zatížení lepeného spoje tahem.

  Alternativně je možné zajistit ještě dodatečně lepicí pásku na přesahu napříč pruhy lepicí pásky v odstupu 30 cm. Při pracích probíhajících v zimě je třeba foukanou izolaci provést ihned po instalaci systému INTELLO PLUS.

  Aby bylo dosaženo plného účinku vlhkostně proměnlivé parobrzdy, nesmějí se z vnitřní strany tepelné izolace nacházet žádné vrstvy, jako např. OSB nebo dřevěné vícevrstvé desky, blokující difuzi. To platí zejména v případech, kdy jsou ze strany exteriéru instalovány difuzně uzavřené materiály. Vhodné jsou záklopy ze sádrokartonových desek nebo palubek. V případě, že se nepočítá s žádným vnitřním záklopem, je nutné chránit pásovinu před účinky déletrvajícího slunečního záření.

  Správný průběh prací chrání před zkondenzovanou vodou

  Ideální doba instalace je 2 týdny po omítnutí sousedících stěn. Jako alternativu lze také provést instalaci před omítnutím. Aby se zamezilo tvoření kondenzátu, má být parobrzdná a neprodyšná vrstva dokončena bezprostředně po instalaci tepelné izolace z desek nebo rohoží. Foukané izolace je třeba provést bezprostředně po neprodyšném přilepení pásoviny. Případně je možné provádět práce současně. Toto platí především pro provádění instalací v zimním období. Zvýšenou relativní vzdušnou vlhkost je třeba plynule a důsledně odvětrávat.

  podle podkladů společnosti Ciur

  Systémem pro clima INTELLO

 • URL:
  http://www.ciur.cz

  Žádost o více informací od firmy CIUR a. s.
   
  Další informace získáte od firmy CIUR a. s. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Viz také:
  13. - Izolace

  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.