Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
19. 4. 2010

Firma

RHEINZINK ČR, s. r. o.

RHEINZINK ČR, s. r. o.
Na Valech 22
Poděbrady
290 01Další novinky

 
 
 
 
  Další informace o firmě RHEINZINK ČR, s. r. o.

 

Titanzinek na horách

 

Horské podmínky jsou tou nejtěžší zkouškou pro veškerý stavební materiál. A to nejen zkouškou pro materiál, ale i pro realizační firmy. RHEINZINK jako jeden z předních světových výrobců titanzinku se počítá mezi ty nejlepší. Polemiky, obavy a rozpaky doprovázejí realizace a použití titanzinku na horách, proto bychom chtěli možnosti titanzinku jasně formulovat.

Dohady o použití titanzinku na horách vznikají často z neznalosti produktu a z určitého mýtu, který se okolo titanzinku vytvořil. Titanzinek RHEINZINK má takové mechanicko-technologické vlastnosti, které umožňují jeho použití v nejnáročnějších podmínkách. Hovoří pro ně celá řada referenčních objektů posazených do nadmořské výšky nad 900 m. n. m., které i v těchto podmínkách fungují bez problémů dlouhou řadu let.

TEPLOTA ZPRACOVÁNÍ VERSUS TEPLOTA PROVOZNÍ

Mýtus ohledně použití titanzinku vznikl tím, že se často zaměňují dva pojmy související s technologickými vlastnostmi materiálu. Jde o teplotu zpracování a teplotu provozní. V odborné literatuře se uvádí jako nejnižší teplota 10 °C, která je vztažena ke složitějším způsobům vytváření a musí se jako nejnižší dodržet při zpracování titanzinku. Při jednodušších způsobech zpracování, jako například profilování, prosté ohýbání nebo montáž prvků, se nemusí zmíněná teplotní hranice zcela přesně dodržovat a záleží především na zkušenostech realizační firmy a dispozicích dané stavby. Pokud je montáž klempířských prvků z titanzinku ukončena a stavba je předána do užívání, dále už samotná teplota prostředí nemá na materiál žádný vliv. Teploty se mohou pohybovat na obě strany teplotního rozmezí a titanzinek jim odolává bez jakýchkoliv vad a deformací.

VHODNÉ PODMÍNKY PRO ZPRACOVÁNÍ

Realizace stavby neprobíhá vždy za ideálních podmínek. I za podmínek nepříznivých kvalitnímu zpracování však můžeme teplotu zpracování ovlivnit předehříváním kritických míst při jejich tváření. Zajistíme tak kvalitní zpracování i za nepříznivého období v zimních měsících. Titanzinek nám však sám napovídá a nabádá nás, kdy stavby realizovat. Z hlediska bezpečnosti i ekonomických podmínek by se stavby měly realizovat v teplotně příznivém období nejen pro materiál, ale hlavně i pro člověka. Zmrzlý klempíř těžko odvede kvalitní práci s odpovídající produktivitou. Navíc se stavby v zimě mnohokrát přerušují kvůli nepřízni počasí a vzniká i problém se zabudovanou vlhkostí, protože stavba nemůže během zimních měsíců přirozeně vyschnout.

VÝHODY TITANZINKU

Náročnost materiálu na teplotu zpracování vyvažují ostatní pozitivní vlastnosti titanzinku, kvůli kterým se navrhuje a používá:

 • stoprocentně přírodní materiál
 • dlouhá životnost okolo 80-100 let
 • bezúdržbovost – bez nátěrů
 • přirozená ochrana proti povětrnostním vlivům
 • stálá přírodní barevnost
 • jednovrstvý masivní barevný kov
 • vysoká mechanická odolnost

  PODPORA TRADIČNÍHO ŘEMESLA

  Titanzinek svým zpracováním podporuje tradiční klempířské řemeslo. Umožňuje použití klasických způsobů vytváření a spojování jednotlivých klempířských prvků. Mezi ně patří i pájení. Tento způsob spojování vytváří kvalitativně stejný spoj, jako je základní materiál a není nutné vnášet do systému prvky z jiných materiálů, které mohou významně snižovat celkovou životnost základního materiálu.

  MATERIÁL A ÚROVEŇ JEHO ZPRACOVÁNÍ – KLÍČ K ÚSPĚCHU

  Co říci závěrem? Střešní materiály mají bohužel tu nevýhodu, že jsou prvním předmětem zkoumání při jakémkoliv problému se zatékáním do vnitřního prostoru. Z pohledu firmy RHEINZINK® lze potvrdit, že doposud žádná reklamace střechy nebyla řešena v souvislosti s kvalitou materiálu. Všechny reklamace a vady vycházejí z řemeslného zpracování a celkově z dodržování či nedodržování technologických doporučení souvisejících se střešní skladbou. Zima neodpustí nikomu žádnou chybu, a proto všichni od návrhu až po samotnou realizaci musí odvést stoprocentní práci. Samotný materiál je pouze prostředkem k dosažení požadovaného cíle, kterým je kvalitní střecha, fasáda, oplechování nebo odvodnění střechy. V rukách kvalitních klempířů dostává materiál RHEINZINK® požadovaný tvar a kvalitu. Nikdo se pak nemusí obávat, že někde bude něco praskat nebo obecně fungovat jinak, než má.

  PŘEDNOSTI TITANZINKU RHEINZINK®

  Titanzinek RHEINZINK® má velkou výhodu v tom, že za ním stojí zkušený technický tým, který dokáže poradit a upřesnit všechny podmínky, jež by měly být v souvislosti se zimou splněny, aby střecha správně fungovala. Všichni, kdo mají obavy ze zpracování, mohou využít zdarma služby školicího klempíře, který přímo na stavbě provede zaškolení. RHEINZINK poskytuje komplexní řešení pro každou stavbu v oblasti střechy, fasády a odvodnění, za přispění a podpory současných trendů ve stavebnictví. Titanzinek RHEINZINK® je ekologickým materiálem, který přispívá ke kvalitě životního prostředí a spolu s dalšími vlastnostmi podporuje trvalou udržitelnost stavby.

  Ing. Martin Link,

  RHEINZINK ČR, s. r. o.

  Titanzinek na horách

 • URL:
  http://www.rheinzink.cz

  Žádost o více informací od firmy RHEINZINK ČR, s. r. o.
   
  Další informace získáte od firmy RHEINZINK ČR, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Viz také:
  04. - Fasády

  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.