Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
10. 8. 2010

Firma

VELUX Česká republika, s. r. o.

VELUX Česká republika, s. r. o.
Sokolova 654/1d
Brno
619 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě VELUX Česká republika, s. r. o.

 

VELUX představuje světlovody do ploché střechy

 

Společnost VELUX Česká republika, dodavatel střešních oken, rolet a žaluzií, přišla na trh s novinkou – světlovody pro ploché střechy ve variantě TCR s pevným tubusem a TCF s flexibilním tubusem. VELUX tak rozšířil sortiment svých výrobků, který nabízí řešení pro ploché střechy. V dubnu letošního roku již představila okna do ploché střechy a v září na veletrhu FOR ARCH světlovody.

Světlovod TCR s pevným tubusem a světlovod TCF s flexibilním tubusem jsou navrženy pro použití do prostor pod plochou střechou, kde není vhodné osazení fasádního okna nebo okna do ploché střechy, nebo tam, kde vzdálenost mezi střešní rovinou a podhledem je příliš dlouhá. Ideálním řešením jsou pro tzv. vedlejší prostory, jako jsou šatny, koupelny, toalety či chodby, ve kterých je i ve dne nutné používat umělé osvětlení. Díky instalaci světlovodů do těchto prostor není přes den potřeba rozsvěcet žárovku pokaždé, když vstoupíme. Světlovody tak účinně přispívají ke snížení nákladů za elektrickou energii.

Světlovod TCR i světlovod TCF mají průměr tubusů 35 cm a jsou určeny pro ploché střechy a střechy s mírným sklonem od 0 do 15°. Oba se pevně osazují do střechy s fóliovou krytinou a jsou neotvíravé.

Světlovody se skládají z rámu a akrylátové kopule, tubusu a difuzéru. Na střeše je umístěn rám z tvrzeného PVC překrytý bezúdržbovou kopulí z akrylátového skla v čirém (transparentním) provedení. Uvnitř místnosti je pak světlovod na stropě zakončen dvojitým kruhovým difuzérem a ozdobným plastovým kroužkem. Kroužek je standardně dodáván v bílé barvě, je však možné si vybrat i z rozšířené nabídky dalších tří barevných odstínů. Světlovod je možné doplnit o nosič úsporné žárovky, a využívat jej tak i večer jako zdroj umělého osvětlení.

Světlovod TCR má teleskopický pevný tubus z plechů se dvěma koleny pro požadované zalomení. Délka tubusu je v základním provedení nastavitelná od 0,85 m do 1,85 m s možností prodloužení až do délky 6 m. Pevný tubus s průměrem 35 cm je opatřen vysoce reflexní povrchovou úpravou, která dobře odráží světlo. Navíc je možné dokoupit prodlužovací díl o délce 0,62 m nebo 1,24 m. Světlovod TCF má ohebný (fle xibilní) tubus z hliníkové fólie s vy soce odrazivou povrchovou úpra vou. Průměr tubusu činí 35 cm. V základním provedení lze tubus nastavit v délce od 0,20 m do 0,90 m.

Světlovody TCR a TCF spolu s okny do ploché střechy od společnosti VELUX najdou uplatnění nejen v obytných prostorách moderních rodinných a bytových domů, ale i v kancelářích či u průmyslových budov. Jsou kombinací kvalitního technického řešení, designu a výborných tepelně-technických a akustických parametrů.

podle podkladů společnosti VELUX ČR

VELUX představuje světlovody do ploché střechy

URL:
http://www.velux.cz

Žádost o více informací od firmy VELUX Česká republika, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy VELUX Česká republika, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
15. - Elektrické zdroje a rozvody, osvětlení

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.