Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
6. 4. 2010

Firma

REHAU, s. r. o.

REHAU, s. r. o.
Obchodní 117
Čestlice
251 70Další novinky

 
 
  Další informace o firmě REHAU, s. r. o.

 

Využití produktů REHAU v rámci programu Zelená úsporám

 

V posledních několika týdnech hýbe naším stavebnictvím nový fenomén, a to je dotační program Zelená úsporám, jehož cílem je podpořit opatření vedoucí k úsporám energie a využívání obnovitelných zdrojů energie v rodinných a bytových domech. Atraktivnost a význam tohoto programu je o to větší, o co hlubší je propad stavebnictví v naší zemi. Díky zajímavé kombinaci celkové sumy peněz (očekávaná alokace je až 25 mld. Kč), jejich uvolnění v krátkém časovém úseku (nejpozději do konce roku 2012) a zmírnění podmínek pro udělení dotací (platnost od 17. 8. 2009) lze snad očekávat v následujících měsících pozitivní vliv tohoto programu na oblast stavebnictví.

Je již všeobecně známou věcí, že program Zelená úsporám je členěn do tří základních oblastí podpory:

 • A Úspora energie na vytápění (dílčí nebo kompletní zateplení budovy),

 • B Podpora novostaveb v pasivním energetickém standardu,

 • C Využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody.

 • Určitým speciálním typem podpory je pak oblast D, kde lze získat dotační bonus u vybrané kombinace opatření.

  Pro využití dotací ze všech výše uvedených oblastí nabízí firma REHAU, díky svému rozsáhlému výrobnímu programu, pravděpodobně nejširší portfolio výrobků a systémů na trhu. V následujícím textu budou představeny alespoň ty nejzajímavější a nejdůležitější z nich.

  Plastová okna z REHAU profilových systémů
  V této oblasti nabízí firma REHAU celou řadu profilových systémů. Od dnes již standardního 5komorového systému Brilliant Design, přes systém Rám115-4K s využitím při rekonstrukcích bytových domů i výstavbě pasivních domů, systém Clima Design pro pasivní domy, až po zcela revoluční 6komorový systém GENEO®.

  Zcela jistě si naši pozornost zaslouží posledně jmenovaný, 6komorový systém GENEO® o stavební hloubce 86 mm (obr. 1). Tento systém byl firmou REHAU představen na počátku roku 2008. Základem je vyspělý materiál RAU-FIPRO®, vláknitý kompozit, který byl doposud používán především v letectví nebo ve formuli 1.

  Tento materiál se vyznačuje řadou fantastických vlastností, jako jsou:

  špičková povrchová úprava profilů s nabídkou široké palety barev a imitací dřeva;

  součinitele tepelného prostupu až do úrovně Uf = 0,85 W/m2.K, při použití odpovídajících skel lze okna z profilů GENEO® použít na pasivní domy;

  třída odolnosti proti vloupání 2, a to bez přídavného ocelového vyztužení;

  vysoká zvuková izolace, při použití příslušného zasklení lze dosáhnout až izolace TZI 5;

  extrémní prostorová tuhost na průhyb a kroucení.

  Na plastová okna ze všech výše uvedených systémů lze získat dotace z oblasti A. U systémů GENEO, Clima Design a Rám 115-4K lze navíc získat dotace i z oblasti B.

  Tepelná čerpadla včetně sond a plošného kolektoru

  V nabídce firmy REHAU lze také nalézt všechny typy tepelných čerpadel s velkým rozsahem výkonů pro použití od rodinných domů až po průmyslové objekty:

 • tepelné čerpadlo REHAU GEO země/voda s výkony od 5 do 37 kW,
 • tepelné čerpadlo REHAU AQUA voda/voda s výkony od 7 do 45 kW,
 • tepelné čerpadlo REHAU AERO vzduch/voda s výkony od 8 do 33 kW.

  U typů GEO a AERO lze využít také možnost pasivního či aktivního chlazení, u typu AERO si investor může vybrat, zda má být tepelné čerpadlo umístěno uvnitř nebo vně budovy. Kromě vlastních tepelných čerpadel firma REHAU nabízí kompletní systém sond a plošného kolektoru, které spolu s REHAU plošným vytápěním/chlazením tvoří kompletní celek topné soustavy, a to od jednoho výrobce. Na systémové desky (obr. 2), které jsou součástí systému REHAU podlahového vytápění, lze využít dotací z oblastí A a B.

  Solární kolektory

  Již standardně patří do sortimentu firmy REHAU také systém solárních kolektorů REHAU Solect (obr. 3). Pro přehlednost, zjednodušení mon¬táže i objednávání firma REHAU předpřipravila kompletní sady solárních kolektorů, které lze členit dle typu použitého kolektoru a druhu využití. Investor má tak možnost si vybrat, zda chce sadu pouze na přípravu TUV nebo kombinovanou sadu pro ohřev TUV a podporu vytápění. V sadách lze, kromě již zmíněných kolektorů (vanový, rámový nebo fasádní), nalézt také odpovídající montážní systémy (upevnění na střechu nebo do střechy, volně stojící, upevnění na fasádu), zásobník na TUV, regulaci, čerpadlové sady, expanzní nádoby atd. Na REHAU solární kolektory/sady lze uplatnit dotace z oblastí B a C.

  Vzduchový zemní výměník

  Posledním zajímavým produktem představeným v tomto článku je vzduchový zemní výměník (obr. 4). Fungování systému vychází z poznatku, že teplota země v hloubce okolo 1,5–2 m se, nezávisle na ročním období, pohybuje kolem 10 °C. Během zimního období je tedy studený čerstvý vzduch nasáván do registru trubek AWADUKT Thermo, které jsou umístěny v odpovídající hloubce, a díky zemnímu teplu je tento vzduch předehříván. Následně je tento vzduch odváděn do zařízení pro zpětné získávání tepla a do systému větrání. V létě zařízení funguje přesně opačně. Teplý venkovní vzduch se během proudění systémem ochlazuje. Tak i přes vysoké venkovní letní teploty lze v objektu zajistit příjemné klima. V kombinaci se zařízením pro kontrolovatelné větrání tak dochází ke snižování energetických nákladů na vytápění v zimě a v létě nákladů na chlazení. Trubky AWADUKT Thermo jsou vyrobeny ze speciálního a vysoce tepelně vodivého polypropylenu s antimikrobiální úpravou vnitřního povrhu, zabraňující biologickému „znečištění“ vzduchu. I na tento systém lze uplatnit dotace z oblastí A a B.

  V souvislosti s možností získání dotací firma REHAU zajišťuje či zprostředkovává i řadu jiných služeb, jako jsou např. energetické vyhodnocení, projektové a technické poradenství, proškolené montážní firmy na daný typ produktu atd. Společnost REHAU je členem Zelené aliance – volného uskupení firem (Česká spořitelna, Knauf Insulation, Ponast, Stiebel Eltron) nabízejících v součinnosti služby a výrobky dotované v programu Zelená úsporám. Více informací najdete na www.rehau.cz.

  podle podkladů společnosti REHAU

  Obr. 1: Konstrukční profil GENEO; Obr. 2: Systémová deska VARIONOVA; Obr. 3: Solární kolektory REHAU; Obr. 4: Zemní tepelný výměník
  Obr. 1: Konstrukční profil GENEO; Obr. 2: Systémová deska VARIONOVA; Obr. 3: Solární kolektory REHAU; Obr. 4: Zemní tepelný výměník

 • URL:
  http://www.rehau.cz

  Žádost o více informací od firmy REHAU, s. r. o.
   
  Další informace získáte od firmy REHAU, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
   
  *Jméno:    
  *E-mail:    
  Firma:    
  *Typ firmy:    
  Telefon:    
  Adresa:    
  *Dotaz:    
      (* = Povinný údaj) 
  Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
  Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
       


  Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

  © 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.