Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
14. 12. 2010

Firma

Winkhaus CR s. r. o.

Winkhaus CR s. r. o.
Mirošovická 704
Mnichovice
251 64


Winkhaus activPilot Select Holz – skryté okenní kování pro velká dřevěná okna

 

Nová generace otevíravě-sklopného kování Winkhaus activPilot, používaná především v plastových oknech, je nyní k dispozici také pro okna dřevěná. Tímto rozšířením sortimentu nabízí společnost Winkhaus optimální řešení pro realizaci moderních a kvalitních dřevěných oken ze všech standardních dřevěných profilů.

Systém kování activPilot je modulární, vyznačuje se snadnou a rychlou instalací a lze jej snadno přizpůsobit individuálním řešením. Obsahuje méně dílů, je flexibilnější a je možné ho rozšířit o mnoho inteligentních doplňkových funkcí. Splňuje tak nároky na moderní okna, která jsou „pohodlná“ jak pro výrobce, tak pro uživatele. Současně systém dodává oknům vyšší energetickou účinnost, individualitu a umožňuje naplnit vysoká estetická očekávání.

Uživatelsky příjemný systém pro zpracování a montáž
Základní sortiment kování activPilot pro dřevěná okna je k dispozici pro křídla do hmotnosti 130 kg bez nutnosti použití speciálních přídavných dílů. Pokud konečný uživatel či investor vyžaduje estetické řešení se skrytým kováním, není nutné opatřovat okno zcela jiným typem kování. Stačí vyměnit pouze několik dílů z produktové řady activPilot Select Holz, např. jen skryté závěsy (rámové ložisko, křídlové ložisko, nůžky a nůžkové ložisko, viz obr.). Většina ostatních dílů je shodná se standardní řadou kování. V současnosti jsou v módě velká okenní křídla a samozřejmě se to týká i oken dřevěných. Velké formáty okenních křídel však zvyšují jejich hmotnost. To klade vyšší nároky na celou konstrukci okna, především na kování. Zároveň se tím komplikuje manipulace při výrobě, montáž a seřizování a také obsluha zabudovaného okna. Je zřejmé, že kvalitní a stabilní okenní kování má na komfort obsluhy okna rozhodující vliv.

Kování pro velká a těžká okna
Okenní kování activPilot je moderní produkt, který je již nějakou dobu na trhu. Do Česka byl ale uveden až v letošním roce. Výhody z toho plynou dvě: jde o vyzkoušený, zavedený a fungující výrobek a zároveň jej inženýři společnosti Winkhaus neustále vyvíjejí a přizpůsobují trendům a požadavkům trhu. Společnost Winkhaus jako první přišla s řešením okenního kování s nosností křídel do 150 kg. Výhodou je, že této nosnosti lze dosáhnou pouhým přidáním dvou přídavných dílů (závěsné lišty pro křídlo a adaptačního plechu pro profil) k stávajícímu kování na okně. Toto řešení skýtá také další „skrytou“ výhodu. Snadno a jednoduše lze těmito dvěma díly dodatečně vybavit i okno s nižší hmotností, pokud na něm budou provedeny úpravy, které jeho hmotnost zvýší (např. změna zasklení na trojsklo).

Bezpečnost už ve standardu
Další velkou předností okenního kování activPilot je použití bezpečnostních prvků. Standardním uzavíracím prvkem je tzv. bezpečnostní hříbek, který v sobě navíc sdružuje seřizovací funkci. To samozřejmě platí pro všechny produktové řady kování activPilot, tedy i pro dřevěná okna. Počet těchto hříbků a použití příslušných bezpečnostních protiplechů na rámu jsou volitelné – lze tak nastavit stupeň zabezpečení podle individuálních požadavků. Bezpečnost okna lze zvýšit i dodatečně u již namontovaného okna výměnou běžných protiplechů za bezpečnostní.

podle podkladů firmy Winkhaus

Winkhaus activPilot Select Holz – skryté okenní kování pro velká dřevěná okna

Žádost o informace
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.