Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
28. 11. 2017

Firma

Schüco CZ s.r.o.
Karolinská 650/1
Praha 8
186 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Schüco CZ s.r.o.

 

German Design Award 2018: Trojitý triumf pro Schüco

 

V Německu byly uděleny ceny za výjimečný design. Tamní výrobce hliníkových a plastových systémů pro okna, dveře a fasády značky Schüco v mezinárodní soutěži German Design Award 2018 získal ocenění pro tři své produkty.

V kategorii "Building and Elements" odborná porota, sestavená z 43 členů, udělila zlatou cenu dveřnímu systému s dotykovým displejem Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition. Ocenění Special Mention získal subtilní fasádní systém Schüco FWS 35 PD. V kategorii "Energy" pak zvítězil ventilační systém Schüco VentoLife. Dohromady bylo hodnoceno více než 5000 podaných žádostí.

Vchodové dveře ze systému Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition s madlem, které svítí

Jedná se o hliníkový systém 90mm stavební hloubky, který naplňuje vysoká očekávání na estetičnost a funkčnost dveřních konstrukcí rezidenčního bydlení. Atraktivní domovní dveře charakterizuje osvětlená prohlubeň rukojeti, čistě zapuštěné do dveřního profilu, a oboustranně překryvná hliníková výplň. Dveře s madlem vizuálně dokonale splývají a při vnějším pohledu tvoří jednolitou plochu. Zpracování nenarušuje ani integrovaná modulární jednotka Schüco Door Control System s dotykovým displejem pro inteligentní otevírání, zavírání i zabezpečení vstupu. Uživatel dveře ovládá intuitivně přes rozhraní, podobně jednoduše jako chytrý telefon. Kromě ovládání na 4palcovém dotykovém displeji si tak dveře otevřete a zkontrolujete i na dálku. Do ovládacího panelu z černého skla, elegantně zarovnaného s dveřním profilem, se na přání uživatele objektu instaluje numerická klávesnice, čtečka otisků prstů, domovní číslo, zvonek či jmenný seznam se zvonky nebo systém k dorozumívání s video kamerou a otvíračem dveří. Výrobce představil i další možnosti otevření bez použití klíčů, například vstup skrze scan obličeje či bluetooth technologii.

Sloupko-příčkový hliníkový fasádní systém Schüco FWS 35 PD pro elegantní skleněné plochy

Štíhlý filigránový design profilů pohledové šířky pouhých 35 mm vytváří maximálně transparentní opláštění.

Konstrukce je vybavena ventilačním a odvodňovacím systémem a zabezpečena proti vloupání až do třídy RC 3. Pro pasivní domy výrobce nabízí vysoce tepelně izolovanou variantu "SI = Super Insulation", potvrzenou certifikací od Passive House Institute v Darmstadtu. Kromě fixních bezrámových "stěn" tato štíhlá fasáda umožňuje kombinace s elektricky otvíravými okny a dveřmi stejné pohledové šířky či konstrukci subtilního strukturálního spoje v rozích. Jediným limitujícím faktorem při projektování je statika. Elegantní velkoplošné prosklení se hodí pro výlohy luxusních obchodů, opláštění vícepodlažních administrativních budov i skleněné stěny reprezentativních rezidencí. Minimalistické profily dle charakteru objektu garantují jak nerušený pohled do interiéru, tak neomezený panoramatický výhled do okolí.

Ventilační jednotka Schüco VentoLife

Do okenního profilu integrovaný ventilační systém disponuje víceúrovňovým vysoce výkonným vzduchovým filtrem, který příchozí vzduch zbavuje nežádoucích nečistot - prachu a dalších částic, škodlivých pro lidské zdraví a vyskytujících se hlavně ve městech. Při recirkulaci je vzduch uvnitř místnosti čištěn tak kvalitně, že žádné další filtrační jednotky nejsou třeba. Nejmenší částice, alergeny a škodlivé sloučeniny pod jeden mikrometr se ze vzduchu odfiltrují s účinností 99,5 %. Vysoce účinného čištění vzduchu je dosaženo prostřednictvím těsně složené elektrostaticky nabité polypropylenové membrány, která je mimořádně odolná a výkonná. Vrstva vyrobená ze směsi aktivního uhlí a manganistanu draselného eliminuje nepříjemné zápachy, bakterie a toxické látky. Filtr, jehož výměna je jednoduchá, se v závislosti na provozu a úrovni znečištění ovzduší mění po šesti až devíti měsících.

Přívod venkovního vzduchu do místnosti je zajištěn operativně skrze senzoricky řízenou vzduchovou klapku (monitoruje se vlhkost, úroveň znečištění tuhými látkami, míra znečištění prchavými organickými sloučeninami). Elektricky ovládaná vzduchová / recirkulační klapka chrání před průvanem a deštěm i v otevřeném stavu. Zavírá se automaticky, pokud je kvalita vzduchu v místnosti nevyhovující. Display s LED diodami poskytuje aktuální informace o provozním stavu a kvalitě okolního vzduchu, v noci se světlo automaticky zhasíná. Jednotka, kterou lze do vybraných okenních i fasádních systémů Schüco zabudovat zevnitř i zvenku, horizontálně i vertikálně, je vhodná pro rezidenční a komerční projekty. Provoz probíhá s minimálními energetickými požadavky.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.

O German Design Award

Ocenění German Design Award, udělované od roku 2012, se za krátkou dobu stalo prestižní přehlídkou výjimečného designu. Odborná porota si všímá průkopnických projektů, které přispívají k rozvoji jedinečného designu v Německu i mezinárodně. Tato soutěž prezentuje trendy a design posouvá kupředu. Soutěž zaštiťuje German Design Council, přední německé centrum pro světový design. Rada pro design, založená německým parlamentem a sponzorovaná německým průmyslem, již více než 60 let podporuje firmy v oblasti rozvoje značky a designu. Stará se o prezentaci německého designu coby hospodářského faktoru, sehrává významnou roli v utváření kultury designu a zprostředkovává přenos znalostí a dovedností v oblasti budování značky a designu. www.german-design-award.com

Dle podkladů společnosti www.schueco.cz.

German Design Award 2018: Trojitý triumf pro Schüco

Žádost o více informací od firmy Schüco CZ s.r.o.
 
Další informace získáte od firmy Schüco CZ s.r.o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:
09. - Otvorové výplně

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.