Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
23. 3. 2018

Firma

KNAUF Praha, s. r. o.

KNAUF Praha, s. r. o.
Mladoboleslavská 949
Praha 9-Kbely
190 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě KNAUF Praha, s. r. o.

 

GOLDBAND FINISH pro dokonalé hladký povrch stěn

 

Současní investoři vyhledávají dokonalost a kvalitu v detailu. Vyhledávaný je především dokonale hladký a opticky sladěný povrch, zejména pokud je interiér navržen s ohledem na působení světla. Za tímto účelem je tu řada specializovaných produktů Knauf PERFECT SURFACES. Jedním z nich je pastózní polymerní tmel Goldband Finish.

Goldband Finish je hotový bílý pastózní tmel na bázi polymerního pojiva pro tenkovrstvé celoplošné vyrovnání a vyhlazení povrchů stěn a stropů v kvalitě Q2, Q3 a Q4. Je možné jej použít prakticky na jakýkoliv podklad v suchém interiéru, zejména na stěny ze sádrokartonu, betonu, ale i na sádrové omítky, jádrové omítky či cementové omítky apod. Je vhodný na vizuální sjednocení povrchu. Vzhledem k tomu, že se jedná o materiál s jemnou frakcí, lze s ním vyrovnávat jen drobné nerovnosti (0–2 mm). Pokud jsou nerovnosti větší než 2 mm, je možné aplikovat druhou vrstvu, nebo s předstihem vyrovnat podklad tmelem Knauf Uniflott nebo Q2 Super. Předností je jednoduchost aplikace, dlouhý čas pro zpracování a snadná brousitelnost. Brousí se klasickým sádrokartonářským brouskem zrnitosti 80–100 (150–240 pro dokonale hladký povrch).

Mokré broušení – WET SANDING

Goldband Finish umožňuje použít metodu tzv. mokrého broušení (WET SANDING), což je technologický postup, při kterém se tmel nejprve natáhne na stěnu, následně se nechá krátce zaschnout a pak se namočí a rozfilcuje. Délka zaschnutí je odvislá od okolních podmínkách a savosti podkladu. V průměru se jedná o cca 20 minut. Po rozfilcování se plocha nechá opět krátce „zavadnout“, aby se finálně vyhladila širokým hladítkem. Účelem této metody je úplné vyrovnání povrchů bez jakýchkoliv převisů materiálu. V tomto případě se nemusí tmelená plocha brousit, a přesto je dosaženo perfektního vzhledu.

Snadné nanášení válečkem

Výhodou je možnost nanášet Goldband Finish pomocí klasického malířského válečku. Tmel se před aplikací nejprve promíchá vrtačkou při současném ředění vodou (max. 5–10 % objemového množství). Tím doslova zvláční a může se aplikovat na stěnu. Povrch plochy se potom „stáhne“ a v případě potřeby vyhladí nerezovým hladítkem. Goldband Finish je takto možné použít i na vyhlazení starých maleb. Barva se samozřejmě musí nejprve seškrábat a před nanášením tmelu se podklad penetruje Knauf TIEFENGRUND/Hloubkovou penetrací. Penetrace se nechá do druhého dne zaschnout a pak se stěna přetmelí Goldband Finish. V případě aplikace na beton, cementové či vápenocementové omítky se vyzrálý a vyschlý podklad rovněž penetruje Knauf TIEFENGRUND/Hloubkovou penetrací.

Informace ke zpracování

Goldband Finish zasychá zhruba po dvou až 24 hodinách, záleží na podkladu, teplotě, proudění vzduchu a vlhkosti v místnosti. Dodává se v plastových nádobách o hmotnosti 3, 8 a 18 kg. Zpracování by mělo probíhat při teplotách mezi 10 až 25 °C. Spotřeba materiálu se pohybuje okolo 1,5 Kg/1 m2 /1 mm tloušťky vrstvy. Čerstvě natažený Goldband Finish je třeba chránit před průvanem, mrazem a rychlým vyschnutím. Pro finální malbu na tmelený povrch se doporučuje použít disperzní barvy.

Výhoda strojního nanášení

Pro zpracovatelské firmy je důležité, že Goldband Finish lze aplikovat také strojně pomocí přístroje Knauf PFT SWING. Strojní nanášení je vysoce efektivní, hospodárné i méně fyzicky náročné. Snadno se tak realizují velké plochy a tento způsob rychle získal přednost při realizaci větších staveb, jako jsou bytové domy, administrativní budovy atd.

Dle podkladů společnosti Knauf Praha spol. s r.o.

GOLDBAND FINISH pro dokonalé hladký povrch stěn

Žádost o více informací od firmy KNAUF Praha, s. r. o.
 
Další informace získáte od firmy KNAUF Praha, s. r. o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:

04. - Fasády
10. - Barvy, stavební chemie

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.