Hlavní stránka  
Vyhledávání Rozšířené vyhledávání  

Firmy, produkty
Firemní informace Firemní informace
Technické listy Technické listy
CAD detaily CAD detaily
Novinky Novinky

Registrace
Informace
Partneři webu
 
Materialy pro stavbu
iMaterialy
Stavba
StavbaWEB
istav
Muj Dum
Moderni Byt
Rodinný dům
Technický týdeník
 
Pro širokou veřejnost
 
Dům a byt
Dům  |  Byt  |  Zahrada
Kuchyně  |  Koupelna
Finance  |  Reality show
 
 

  Další novinky
  Registrovat se k zasílání newsletteru  
27. 8. 2017

Firma

Schüco CZ s.r.o.
Karolinská 650/1
Praha 8
186 00Další novinky

 
 
 
 
 
  Další informace o firmě Schüco CZ s.r.o.

 

Interiérová roleta Integralmaster či exteriérové slunolamy a stínicí lamely Schüco ALB

 

Tepelný komfort a vhodné světelné podmínky na pracovištích i doma jsou důležité celoročně. Ve snaze maximalizovat tepelné zisky budov však za teplých dnů může vlivem tepla od lidí, elektrických zařízení a zejména slunečního záření docházet k přehřívání budovy. K optimalizaci celkové energetické bilance budov přitom nezanedbatelně přispívá stínicí technika.

Je-li zvolena a využívána správně, prokazatelně přispívá ke snížení nákladů na chlazení objektu v letních měsících, respektive vytápění budovy v zimě. Sluneční energie je významným obnovitelným zdrojem, proto by s ní v rámci plánování energetické bilance objektu mělo být počítáno. Mnohdy zbytečně dochází k tomu, že náklady na chlazení v létě paradoxně převyšují náklady na vytápění objektu v zimních měsících.

Vhodné stínění chrání před ohříváním prostor, přímým slunečním zářením i oslněním a přispívá k rovnoměrnému rozmístění světla v průběhu dne. Architekti a developeři proto vyžadují flexibilní a variabilní řešení, které je účinné vůči slunečnímu záření, odolné vůči větru a zároveň je designově atraktivní. Tři aktuální novinky na trhu z portfolia společnosti Schüco, specialisty na okna, dveře a fasády, těmto požadavkům bez problémů vyhoví.

Stínicí fóliová roleta Integralmaster

U tohoto produktu společnost Schüco navázala spolupráci s německou firmou Sun-Master Sonnenschutz GmbH a společně vyvinuly stínicí a antireflexní ochranu oken s označením Integralmaster. Jedná se o samostatnou jednotku skládající se ze speciální rolovací plisé fólie, skrytě integrované do zasklívací lišty. Z vnitřní strany instalovaná roleta, která může dosahovat maximální šířky 1800 mm a výšky až 3200 mm, je kompatibilní se všemi okenními systémy Schüco, z nichž nejběžnější jsou systémy Schüco AWS 75.SI a Schüco AWS 90.SI.

Díky skryté instalaci protisluneční a antireflexní ochrany do zasklívací lišty je roleta vidět pouze v okamžiku, kdy se používá. Je-li stažená, okno nenarušuje clona ani související příslušenství. Roleta Integralmaster je vhodná pro novostavby i modernizace, neboť původní zasklívací lištu lze jednoduše vyměnit za kompletní systém s roletou. K dispozici jsou dvě varianty ovládání. Při elektrickém provedení je roleta integrovaná ve spodní zasklívací liště a roluje se směrem nahoru. Jedná-li se o mechanické provedení, pak je fólie instalovaná naopak nahoře a pohybuje se směrem dolů.

Vnitřní, a tudíž na počasí nezávislá roleta se vyrábí z pěti různých polyesterových fólií se speciálním plisováním. Tři z těchto fólií umožňují jasný pohled ven z okna. Konkrétně model SHGS 03 je clona s vysoce reflexní fólií, která skvěle chrání před přímým slunečním zářením. Oslunění redukuje o 97 %, což poskytuje vynikající zastínění kanceláří i dalších pracovišť se ztíženými podmínkami. Další dvě transparentní fólie slouží jako účinná ochrana proti oslunění. Zbývající dvě stínicí fólie – jedna s černou a druhá s bílou vnitřní barvou – jsou neprůhledné.

Velkoplošné „hi-tech“ slunolamy Schüco ALB

Nové obdélníkové slunolamy patří do skupiny velkoplošných hliníkových slunolamů Schüco ALB. Mohou být uspořádány vertikálně i horizontálně před fasádou nebo okny. K dispozici jsou v pevné nebo aktivní konfiguraci. Možnost individuálního nastavení slunolamu v závislosti na poloze slunce přináší vysoce efektivní stínění kdykoli během dne. Vyrábí se široká škála tvarovaných kovových lamel s perforací nebo bez v šířce 250 mm, 300 mm a 400 mm. Lamely jsou namontované na nosné systémové konstrukci Schüco s předvrtanými závitovými otvory, které umožňují snadno připojit mnoho různých typů žaluzií. Tvar, barva, perforace a uspořádání lamel jsou volitelné, což přispívá k atraktivnímu ztvárnění fasády.

Stínicí lamely Schüco ALB ve tvaru písmen C a Z

Exteriérové lamely ALB v nových tvarech představují špičkovou ochranu proti slunci a povětrnostním vlivům. Určeny jsou pro velkoplošné instalace a fasády a uspořádány mohou být horizontálně nebo jako konzolový systém. Vzdálenosti mezi jednotlivými lamelami se dají jednoduše upravit tak, aby vyhovovaly místním podmínkám, zejména poloze slunce, ale i vizuálním požadavkům architekta. S lamelami tvaru C a Z lze realizovat i rohové konstrukce. Vysoký stupeň prefabrikace a jednoduchý systém jsou zárukou spolehlivé a rychlé instalace.

Lamely se na nosnou profilovou konstrukci, která se na budovu upevňuje přednostně, uchycují pomocí plastových svorek. Ty jsou k dispozici s úhlem 45 a 60 ° a lze je použít při obložení fasády i jako konzolové řešení. Pro rohové konstrukce žaluzií ve tvaru C a Z jsou k dispozici také otočné svorky a držáky. Žaluzie tvaru C se vyrábějí v šířce 100 mm a 150 mm, lamely ve tvaru Z pak v šířce 100 a 120 mm. Aby se zabránilo znečištění budovy, výrobce nabízí dvě žaluzie ve tvaru Z s dodatečnou drážkou pro perforovanou nebo neperforovanou ochranu proti ptactvu. Žaluzie lze dále nakonfigurovat například včetně síťky proti hmyzu.

Kromě výše uvedených novinek zahrnuje sortiment Schüco systém exteriérových slunečních clon CTB s vysokou odolností proti větru pro okna a fasády nebo systém posuvných okenic ALB.

Dle podkladů společnosti Schüco CZ s.r.o.

Interiérová roleta Integralmaster či exteriérové slunolamy a stínicí lamely Schüco ALB

Žádost o více informací od firmy Schüco CZ s.r.o.
 
Další informace získáte od firmy Schüco CZ s.r.o. po vyplnění následujícího formuláře.
 
*Jméno:    
*E-mail:    
Firma:    
*Typ firmy:    
Telefon:    
Adresa:    
*Dotaz:    
    (* = Povinný údaj) 
Na e-mailovou adresu odesílatele bude zasílán pravidelný newsletter portálu iMATERIÁLYinfo.  
Pošlete dotaz na všechny relevantn� dodavatele. Využijte funkci Hromadn� dotaz.
     


Viz také:

04. - Fasády
09. - Otvorové výplně

Verze pro tisk Přidat do oblíbených Doporučit tyto stránky známýmHlavní stránka | Kontakt

© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.